دکتر محمد ابراهیم طاهریان

متخصص جراحی استخوان و مفاصل


مصاحبه های تلوزیونی

مراجعه به مطب

گزارش کنگره بین المللی روشهای کم تهاجمی در جراحی ستون فقرات

سومین کنگره جهانی فدراسیون بین المللی روشهای کم تهاجمی در اعمال جراحی ستون فقرات در روزهای 8-14 آوریل 2014 در شهر استانبول برگزار گردید.

در این کنگره که شرکت کنندگان از سراسرجهان شرکت داشتند در خصوص آخرین شیوه های جراحی کم تهاجمی در حیطه ستون فقرات بحث و تبادل نظر گردید. اینجانب در خصوص روشهای آندوسکوپی در مورد دیسکها یی که مورد عمل جراحی باز قرار گرفته و دچارعود شده اند بحث و موارد جراحی های آندوسکوپی انجام داده شده را توضیح دادم که مورد استقبال شرکت کنندگان قرارگرفت.

این کنگره هر دو سال در یکی از کشورهای دنیا برگزارمیشود و جراحا نی که در حیطه روشهای کم تهاجمی تجربه کافی دارند در این خصوص به بحث و تبادل نظر می پردازند.

جراحی های باز ستون فقرات همواره با عوارض مشخصی همراه بوده است اگر چه در طی سالهای اخیربا پیشرفت علم پزشکی و وسایل جراحی این عوارض کاهش پیدا کرده ولی در موارد اعما ل مجدد ستون فقرات شیوع عوارض با درجات بالاتری همراه خواهد بود. . در نتیجه سعی بر این است که حداقل دستکاری جراحی انجام شود .

استفاده از لیزر - رادیوفرکوئنسی - اپیدوروسکوپی - اعمال جراحی فیکساسیون مهره به روش پرکوتانئوس تزریقهای اپیدورال - ورتبروپلاستی - کیفوپلاستی- اصلاح تنگی کانال نخاعی به صورت اندوسکوپیک - برداشتن دیسک با آندوسکوپ از روشهای کم تهاجمی و نوین در درمان بیماریهای ستون فقرات میباشد.

گسترش این روشها نیازمند تبادل اطلاعات وتجربیات و سعی در بهبود روشها با کمک دانش روز میباشد. ضرورت انجام کنگره های کم تهاجمی خصوصا در حیطه ستون فقرات امروزه بیش از پیش در کشور ما احساس میگردد . یکی از مهمترین مشکلات در این خصوص عدم آشنایی جراحان با روشهای نوین و جزئیات انجام این روشها است.

امروزه بیماران به روشها یی که بدن را کمتر صدمه زده و از طرفی جواب درما نی مناسبتری داشته باشد تمایل بیشتری نشان میدهند. کاهش زمان بستری دربیمارستان و کلینیکها یکی از مواردی است که نزد بیماران از اهمیت زیادی برخوردار است . لذا امید است که این روشها هر چه بیشتر در کشور ما گسترش پیدا کند تا از ثمرات آن مردم عزیز کشورمان بهره ببرند .


آدرس مطب : تهران ، خیابان آفریقا ، چهارراه جهان کودک ، نبش کوچه صانعی ، برج امیر پرویز ، طبقه دوم ، واحد 23
تلفن : 88878411 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
فیلم های آموزشیمصاحبه های تلوزیونیمطالب و مقالات فارسیمطالب و مقالات انگلیسیآدرس و کروکی کلینیکصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگر