دکتر محمد ابراهیم طاهریان

متخصص جراحی استخوان و مفاصل


مصاحبه های تلوزیونی

مراجعه به مطب

اصلاح دیسک گردن به وسیله لیزر

درمان بیماری دیسک گردن به روش جدید جراحی فول آندوسکوپیک
جراحی فول آندوسکوپی دیسک کمر که به وسیله لیزر انجام میشود ، می تواند روش درمانی خوبی برای دیسک های قوامی و دوطرفه گردنی باشد که در عین حال می تواندحرکت گردن را هم حفظ کند . این روش ( جراحی فول آندوسکوپی دیسک ) ، به اصطلاح سرپایی بوده و درمانی مطمئن برای فتق دیسک گردنی ، لغزش مهره های گردنی به سمت جلو ، در رفتگی دیسک ، تنگی کانال نخاعی و پاره شدن دیسک می باشد .

ما در اینجا یک روش جدید برای اندوسکوپی دیسک گردن داریم که در این روش می توان به طور مستقیم رباط طولی خلفی ، آخرین مهره خلفی ، آنولوس ، عصب نخاعی و بقیه دیسک ها را مشاهده کرد . همه ی بیماران تحت درمان قرارگرفته با لیزر برای اصلاح دیسک ، کاندیدای درآوردن دیسک قدامی گردن با فیوژن ( ACDF ) بودند .

روش ها :
تعداد 142 بیمار مبتلا به بیماری دیسک گردن با علامت ، در طول یک دوره چهار ساله تحت درمان لیزری دیسک قرار گرفتند . در جراحی فول اندوسکوپی دیسک هم می توان فشار را از روی دیسک برداشت و هم می توان دیسک و آنولوس خلفی را برداشت . ضمن اینکه بعد از انجام این عمل گزارشی در ارتباط با عوارض بعد از عمل و باقی ماندن بیرون زدگی دیسک گزارش نشد .

نتیجه گیری :
درمان همه ی بیماران تحت معالجه با روش اصلاح دیسک گردنی به وسیله لیزر با موفقیت انجام شد . هیچ عارضه ای بعد از عمل گزارش نشد . میانگین حجم دیسک بیرون زده ای که خارج شده است 0/09 میلی لیتر بوده است .

از مزایای بالقوه ای که این روش دارد می توان به کاهش هزینه ها، برش کوچکتر بر روی پوست ، حفظ حرکت سیگمنتال ، بهبودی سریع ، نیاز کمتربه مسکن ها بعد از عمل ، عوارض کمتر ، عدم وجود اختلال در بلع بعد از عمل ، بدون نیاز به ایجاد شکستگی و بدون ایجاد پسودوآرتروز (چوش نخوردن استخوان بعداز شکستگی و کج شدن محل شکستگی ) ، اشاره کرد . همچنین هیچ گزارشی مبنی بر افزایش ابتلا به بیماری در اندام مجاور با فیوژن دیده نشد .
این مقاله به زبان انگلیسی

Reference


آدرس مطب : تهران ، خیابان آفریقا ، چهارراه جهان کودک ، نبش کوچه صانعی ، برج امیر پرویز ، طبقه دوم ، واحد 23
تلفن : 88878411 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
فیلم های آموزشیمصاحبه های تلوزیونیمطالب و مقالات فارسیمطالب و مقالات انگلیسیآدرس و کروکی کلینیکصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگر