دکتر محمد ابراهیم طاهریان

متخصص جراحی استخوان و مفاصل


مصاحبه های تلوزیونی

مراجعه به مطب

عمل جراحي ديسك به روش ترانس فورامينال

دراین روش كه از طریق اپروچ لترال برای دیسكهای بین مهره های دوم وسوم ـ سوم و چهارم ـ چهارم و پنجم انجام میشودا بتدا بایستی بیمار مناسب برای این عمل انتخاب شود .

دیسكهایی كه در سمت فورامینال باشند یا قسمت غالب دیسك پروترود یا اكسترود متمایل به فورامن باشند انتخاب شده و فورامن نبایستی خیلی تنگ بوده ویاآرتروز پیشرفته دراین محل وجود داشته باشد.

از طرفی كرت ایلیاك نبایستی درحدی باشد كه جلوی ورود سوزن راهنما وسپس ورود دیلاتور در حد دیسك بین مهره چهارم و پنجم را بگیرد.در صورتی كه كرت ایلیاك بالاتراز سطح دیسك بین مهره چهارم و پنجم باشد بایستی شیوه دیگری را برای این عمل انتخاب كرد.

ابتدا سوزن راهنما رابا استفاده ازسی ـ آرم ازلترال وارد فورامن كرده بایستی سعی كرد كه از كنار تحتانی پدیكول مهره بالایی فاصله گرفته تا ریشه خارج شونده درگیر نشود .

سپس دیلاتور را وارد كرده وپس از آن آندوسكوپ در محل دیسك مورد نظر قرار گرفته وپس از مشخص كردن قطعه پروترود یا اكسترود آن قسمت برداشته وباید سعی كرد كه دورا دیده شود تا قطعه ای كه به دورا فشار وارد میكندخارج گردد .

سپس داخل دیسك را با كوتر بای پولار كه امواج خاص الكتریكی را منتقل می كند باقیمانده دیسك را جمع كرده وسعی می كنیم قطعات داخل دیسك مجددا بیرون زده نشود. پس از چك كردن محل عمل ، می توانیم عمل را خاتمه دهیم.


آدرس مطب : تهران ، خیابان آفریقا ، چهارراه جهان کودک ، نبش کوچه صانعی ، برج امیر پرویز ، طبقه دوم ، واحد 23
تلفن : 88878411 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

sara666 [ 1391-10-05 ]
آقای دکتر من سوالی داشتم از حضورتون شما چند روز پیش از دیدن مریضی امتناع کردید در حالی که مریض در بد ترین وضعیت ممکن بود و حتی با اینکه مدیریت از شما خواست که ببینید امتناع کردید و دلیلی که بیان کردید این بود که قبلا جای دیگه پذیرش شده آقای دکتر مگه شما وقتی داشتید پزشک می شدید این قسم هارو نخوردید" نسبت به آنان آنچه سزاوار است حق شناس باشم،کارهای مربوط به حرفه ی خود را مطابق کرامت و وجدان انجام دهم و نخستین وظیفه ی من حفظ سلامت و تندرستی بیماران و دستگیری دردمندان باشد.رازی را که از نظر حرفه ی مقدس پزشکی به من سپرده می شود،همیشه نگهدار باشم و نام نیک و شریف این خدمت پرافتخار را همواره حفظ کنم" به ظر من شما به آنچه که قسم خوردید عمل نکردید چطور قبول می کنید یه هم وطنتون رو برانکارد داره زجر میکشه ولی شما فقط به خاطر انکه قبلا بیمارستان دیگه پذیرش شده خودداری کردید وجدان کاریتون کجا بود آقای دکتر

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
فیلم های آموزشیمصاحبه های تلوزیونیمطالب و مقالات فارسیمطالب و مقالات انگلیسیآدرس و کروکی کلینیکصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگر