درباره جراح آندوسکوپیک دیسک

جراح آندوسکوپیک دیسک یا به عبارتی جراح دیسک ، در حقیقت پزشکی است که درمان دردهای گردن و کمر و نیز پارگی و بیرون زدگی دیسک در حوزه صلاحیت ایشان می باشد. ( جراح ستون فقرات )

بهترین جراح دیسک ، نسبت به بیمار خود احساس مسئولیت داشته و در نتیجه به منظور درمان وی ، مناسب ترین روش درمانی را بر می گزیند.

مطالعه مقاله پیش رو شما را در انتخاب بهترین جراح دیسک ، کمک خواهد کرد ؛ لذا توصیه می شود در صورتی که با دردهای مزمن کمر یا گردن مواجه هستید و درصدد مراجعه به جراح دیسک هستید ، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

جراحی دیسک

پیش از پرداختن به مبحث انتخاب جراح دیسک ، لازم دانستیم تا اختصارا به شرح توضیحاتی پیرامون بیماری دیسک و جراحی دیسک بپردازیم.

به طور کلی دیسک ها به مثابه بالشتک هایی می باشند که مابین استخوان های ستون فقرات واقع شده اند و وظیفه حفاظت از ستون فقرات و پشتیبانی از آن را بر عهده دارند.

جراح آندوسکوپیک دیسک

افزایش سن ، اصلی ترین عاملی است که به فرسایش و تخریب دیسک ، منتج می گردد که در اصطلاح چنین اطلاق می شود که دیسک گردن یا کمر به وقوع پیوسته است.

در واقع جابجایی یا تخریب دیسک ، از متداول ترین و رایج ترین بیماری های مرتبط با ستون فقرات به شمار می رود که منجر به محدودیت فرد در انجام بسیاری از امور روزمره شده و وی را در انجام فعالیت های روزانه با مشکل مواجه می سازد.

توجه داشته باشید که راهکارهای مختلفی در راستای درمان دیسک وجود دارد که در صورت عدم پاسخگویی درمان های دارویی ، فیزیوتراپی و به طور کلی تمامی روش های درمانی غیرتهاجمی ، پزشک جراحی دیسک را پیشنهاد خواهد نمود ؛ جراحی دیسک ، آخرین گزینه برای درمان دیسک محسوب می شود.

حال آن که جراحی دیسک به چند روش ؛ اعم از جراحی باز و جراحی آندوسکوپیک قابل انجام است که در مقاله حاضر ، تمرکز ما بر روی جراحی آندوسکوپیک دیسک می باشد.

جراحی آندوسکوپیک دیسک چیست ؟

یکی از مدرن ترین روش های جراحی دیسک می باشد که به منظور انجام آن ؛ نیازی به ایجاد شکاف عمیقی که در جراحی دیسک به روش باز بر روی ناحیه مورد نظر ایجاد می شد ، وجود ندارد.

طی جراحی آندوسکوپیک دیسک ، تنها برشی بسیار ظریف بر روی موضع مورد نظر ایجاد شده و سپس دوربینی با قدرت وضوح بالا از طریق این برش به زیر پوست فرستاده می شود و امکان مشاهده اندام های درونی بیمار را بر روی مانیتور متصل به دستگاه فراهم می آورد.

بدین ترتیب جراح آندوسکوپیک دیسک خواهد توانست ، به وضوح و با دقت بسیار بالا به مشاهده محل ضایعه پرداخته و با برداشتن قسمتی که موجب ایجاد فشار بر روی عصب شده است ، به بهترین نحو ممکن به درمان بیماری دیسک بپردازد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جراحی آندوسکوپیک دیسک ، به مقاله جامع موجود در سایت مراجعه فرمایید.

توضیحات دکتر محمد ابراهیم طاهریان بهترین جراح آندوسکوپیک درباره جراحی آندوسکوپی دیسک

ویژگی های بهترین جراح دیسک

  • بهترین جراح دیسک ، پزشکی است که بین روش های درمانی موجود ، بهترین و موثرترین آن را انتخاب نماید.
  • یک جراح دیسک ماهر و مجرب ، باید به انواع متدهای جراحی دیسک اشراف داشته و توانایی انجام آن ها را داشته باشد.
  • بهترین جراح دیسک ، جراحی است که دیدی واقع بینانه نسبت به این جراحی در بیمار خود ایجاد نماید و عوارض جراحی ، مدت زمان انجام آن ، مکانیزم عمل و حتی احتمال عود مجدد بیماری را برای بیمار خود تبیین نماید.

در نهایت ، این که بهترین جراح دیسک باید این اطمینان را در بیمار ایجاد کند که در صورت وقوع هر گونه عارضه ناشی از عمل ؛ بیمار را تا پایان بهبودی همراهی خواهد کرد.