پزشک متخصص ارتوپد در تهران

متخصص ارتوپد در تهران : با توجه به تراکم جمعیت در استان تهران ، شاهد آن هستیم که تعدد پزشکان در حوزه های مختلف ؛ از جمله ارتوپد و ستون فقرات ، نیز در این استان به مراتب بیش از سایر شهر ها و استان ها می باشد.

از این رو انتخاب بهترین پزشک متخصص ارتوپد در تهران ، امری دشوار به شمار می رود ؛ مطالعه مقاله پیش رو ، شما عزیزان را در راستای یافتن بهترین متخصص ارتوپد در تهران یاری می کند.

متخصص ارتوپد کیست ؟

متخصص ارتوپد که به وی جراح یا متخصص استخوان و مفاصل نیز اطلاق می شود ، درمان بسیاری از اختلالات سیستم حرکتی و نیز بیماری های اسکلتی و عضلانی را از طریق روش های جراحی و غیرجراحی ؛ میسّر می سازد.

از این رو غالبا ؛ در پی ناتوانی حرکتی ، مشکلات مفصلی و استخوانی و مواردی از این قبیل ؛ باید به متخصص ارتوپد مراجعه نمود.

متخصص ارتوپد در تهران

منظور از اختلالات سیستم حرکتی چیست ؟

مشکلات سیستم حرکتی به موارد ذیل اشاره دارد :

  • مشکلات و بیماری های مادرزادی
  • از بین رفتن و ساییدگی مفاصل بدن
  • وجود تومور در استخوان ها و بافت های نرم بدن

از دیگر مشکلات سیستم حرکتی ، می توان به آسیب دیدگی استخوان ها و مفاصل اشاره نمود که ممکن است به دنبال شکستگی ، برخورد ضربه ، در رفتگی ، پاره شدن رباط و تاندون و غیره ایجاد شده باشند.

تشخیص بیماری های ارتوپدی به چه نحو است ؟

در راستای تشخیص بیماری های ارتوپدی ؛ ابتدا بیمار توسط متخصص ارتوپد ، تحت معاینه بالینی قرار می گیرد.

سپس متخصص ارتوپد ؛ جهت تشخیص دقیق بیماری ، روش های تشخیصی تکمیلی ؛ اعم از  تصویر برداری سی تی اسکن ، تصویر برداری ام آر آی ، اسکن استخوان ، تصویربرداری با اشعه ایکس ، پرتونگاری مفاصل و دیسکوگرافی و در پاره ای از موارد آزمایش خون را درخواست می نماید.

توجه داشته باشید که متخصص ارتوپد ؛ بدین منظور ممکن است برای بیمار ، آزمایش رفلکس تجویز نماید ؛ زیرا در برخی موارد ، آسیب های عصبی ؛ ناشی از  رفلکس های غیر عادی هستند.

درمان بیماری های ارتوپدی

به طور کلی متخصص ارتوپد با توجه به منشأ بروز درد و نشانه ها و علائم موجود ، راهکار درمانی متناسب با آن را ارائه می نماید ؛ لذا بر این اساس ، ممکن است برنامه درمانی در هر شخص با دیگری تفاوت داشته باشد.

ناگفته نماند افراد در صورت مراجعه به موقع به پزشک متخصص ارتوپد و تشخیص بهنگام بیماری ، می توانند سریعا درمان خود را تحت نظر ایشان آغاز نموده و به میزان چشمگیری از علائم بیماری بکاهند.

دکتر محمد ابراهیم طاهریان بهترین متخصص ارتوپد در تهران هستند. ایشان با اتکا بر تجاربی که طی سال های متمادی طبابت خود کسب نموده اند ، قادر به درمان انواع اختلالات سیستم حرکتی و بیماری های ارتوپدی به بهترین نحو ممکن می باشند.